Dom to współczesne spojrzenie w stylu retro. Dom ma tradycyjną atmosferę w swojej architekturze, która została ukształtowana przez nowoczesne udogodnienia i udogodnienia. Dom ma być centrum życia rodziny. Miał on zapewnić wszystkim członkom rodziny dużo miejsca do pracy, życia i wypoczynku.

 

Czym dokładnie jest styl retro?

Styl retro to powrót do trendów z przeszłości. W dzisiejszym świecie modne elementy retro stają się takie, aby uczynić Twój obecny styl wyjątkowym i interesującym. Wnętrze w stylu retro to mieszanka starego i nowego, z dużą ilością elementów vintage. Można to zrobić w każdym wnętrzu, ale najlepsze przykłady można znaleźć w mieszkaniach i salonach. Dzieje się tak, ponieważ są to najbardziej prawdopodobne miejsca, do których właściciele domów będą mieli dostęp do swoich domów. Wielu właścicieli domów uważa, że jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na stworzenie przyjaznej przestrzeni dla gości.

- Stary wygląd zmieszany z nowym

- Kawałki vintage zmieszane z nowoczesnymi

- Duże meble zmieszane z małymi meblami

Dodaj odrobinę vintage’owego smaku do Twojego domu już dziś

Trendy w projektowaniu domów ciągle się zmieniają. Trendy w wystroju wnętrz są jednak bardziej trwałe. Jest duża szansa, że za 10 lat ostatnie trendy się utrzymają. Jednym ze sposobów, w jaki możesz dziś dodać do domu odrobinę stylu vintage, jest wymiana starych mebli na nowe, które postarzały się lepiej niż powinny. Dzisiejszy rynek oferuje szereg niedrogich mebli w stylu vintage, które mają taki sam urok jak antyki, ale za ułamek ceny! Elementy vintage powracają w dzisiejszym wystroju wnętrz. Są teraz używane, aby dodać więcej charakteru i stylu do wystroju domów.

Oto kilka klasycznych elementów, które idealnie pasują do Twojego domu:

  • Tapeta retro

  • Oprawy oświetleniowe retro

  • Zabytkowe przybory kuchenne

  • Stare radia, modele krzeseł, lutro

Jeżeli chcesz do swojego nowoczesnego wnętrza dołożyc retro akcenty, sprawdź jak to zrobić:

1) Dodaj styl vintage dzięki nowoczesnym meblom. W ten sposób uzyskasz to, co najlepsze z obu światów.

2) Wybierz swoje ulubione kolory ze starych fotografii i wykorzystaj je do wystroju swojego pokoju.

3) Czerp inspirację ze starych plakatów filmowych i umieść je na ścianach, aby zainspirować się projektem.

4) Dodaj pogrubione czcionki w klasycznych wzorach, aby uzyskać elegancki wygląd